AVE CMS

Головна → AVE CMS 2207

 AVE CMS - модульна система керування змістом сайту. Дана система відрізняється гнучкістю настроювання й керування, що дозволяє співробітникам компанії самостійно управляти змістом сайту, не знаючи мов програмування. AVE.CMS ідеально підходить для створення корпоративних сайтів і сайтів візиток. Замовивши створення веб сайту на AVE.CMS ви одержуєте:

 • Простий і зручний інтерфейс. Редактор сайту може почати роботу, маючи мінімальні знання мов програмування й розмітки сторінок.
 • Керування внутрішніми адресами сторінок сайту (ЧПУ). Дозволяє створювати гарні адреси сторінок сайту.
 • Керування заголовками, ключовими словами й описами сторінок сайту. Ця можливість дозволяє задавати заголовки, ключові слова опису сторінок сайту.
 • У системі AVE.CMS передбачена можливість імпорту / експорту інформації із ДБ прямо з панелі адміністратора.
 • Для більш ефективної роботи інформація кешуються засобами Smarty.
 • За допомогою спеціального редактора ви можете опублікувати документ відразу або відкласти його публікацію на інший час.
 • Обробка помилки 404. Ви можете використовувати кожну зі сторінок сайту для відображення її у випадку виникнення помилки 404. Наприклад, ви можете створити свою сторінку з інформацією про помилку 404, або використовувати замість неї головну сторінку або сторінку пошуку по сайту. При цьому пошуковому роботові буде повернутий коректний код помилки, що повідомляє, що данної  адреси насправді не існує.
 • Максимальна гнучкість і адаптація під завдання конкретного проекту. AVE.CMS не обмежує розроблювача сайту функціоналом стандартних модулів або шаблонів сайту й дозволяє вносити практично будь-які зміни в логіку роботи сайту, не прибігаючи до модифікації ядра системи.
 

  Більшість сучасних CMS мають достатній функціонал для побудови практично будь-якого сайту на їхній основі. А вже простий корпоративний сайт дозволяє створити все.

Як зробити вибір?

  Насамперед, потрібно правильно підібрати критерії вибору системи керування для розв'язки своїх завдань. У рамках даної статті сформульована невелика кількість зрозумілих власникові сайту факторів, які рекомендується врахувати при виборі системи керування комерційним сайтом.

Для початку необхідно визначити, які функції на сайті необхідні зараз, і які можуть знадобитися надалі. Потім, звузити коло досліджуваних систем, залишивши для розгляду тільки ті CMS, які явно містять необхідні функції. Це найбільш проста частина завдання, оскільки практично всі розроблювачі систем керування сайтом публікують функціональні можливості своїх систем на сайтах.

Потім, необхідно уявити собі ситуацію, яка виникне після впровадження CMS. Якщо не ускладнювати, то вийде наступний набір взаємодіючих безпосередньо із сайтом компонентів:

 • 1. Хостинг-Майданчик
 • 2. Власник сайту
 • 3. Адміністратор сайту
 • 4. Користувачі сайту й пошукові системи

Перелічимо інтереси кожної із частин системи й одержимо критерії, по яких слід робити вибір.

Хостинг-Майданчик

У більшості випадків для розміщення сайтів в Інтернет використовується послуга віртуального хостинга (велика кількість сайтів розміщається на одному фізичному сервері). Це один із самих економічних варіантів для споживача, тому хостинг-провайдер завжди намагається розмістити на одному сервері якомога більшу кількість сайтів.

І всі ці сайти ділять між собою ресурси сервера: процесорний час, пам'ять і простір на жорсткому диску.> Звідси виникають різні обмеження, які хостер накладає на сайт, а значить і на систему керування на якій той побудований. Оскільки при виборі CMS без спеціального тестування практично неможливо вірогідно з'ясувати в якому обсязі ресурси сервера будуть потрібні сайту при роботі під навантаженням, побічно ситуацію можна передбачити по наявності або відсутності наступних механізмів:

Стиск переданих у браузер даних. Заощаджує трафік і час на передачу даних, побічно може впливати на кількість використаної пам'яті й процесорний час залежно від деталей реалізації.

Кешування сторінок.

Якщо цей механізм присутній у складі CMS, то при експлуатації з деякою ймовірністю сторінки сайту не будуть генеруватися заново щоразу при звертанні до них, що буде заощаджувати час, а в деяких випадках і пам'ять сервера. Потрібно врахувати, що кешування майже завжди призводить до підвищеної витрати дискового простору або простору у базі даних.

Грубо оцінити ефективність кешування можливо задавши наступні питання:

Кешує чи CMS стислі сторінки?

Кешує чи CMS такі механізми як каталоги, форуми й інші елементи сайту, формування яких залежить від
параметрів в URL, стану cookies, параметрів сесій і т.п.?

Чи використовується для побудови сторінок блокове кешування?

Чи використовується для висновку кешованих сторінок окремий оптимізований по швидкості роботи й споживаним ресурсам механізм?

Якщо відповіді на всі ці питання стверджувальні, то ефективність застосовуваних механізмів кешування може досягати 99%, при цьому система керування з великою ймовірністю не витрачає зайвих ресурсів. Крім продуктивності, хостинг-майданчик з погляду споживача обмежений технологіями, які він підтримує.

Як правило, сучасні віртуальні хостинг-майданчики побудовані на базі операційних систем сімейства Unix. У більшості випадків вони пропонують користувачеві для використання стандартний набір: PHP, Perl, Mysql, доступ по FTP (іноді SSH). При цьому, важливо розуміти, що крім самих інтерпретаторів мов різні майданчики мають різний набір модулів, використовуваних під час роботи CMS. Тому, чисто теоретично, чим менше сторонніх модулів використовує система керування, тим вона менше залежить від хостинга, а у власника з'являється більше варіантів при виборі хостинг-майданчика.

Але на практиці існує якийсь виправданий мінімум функцій, який повинен використовувати розроблювач для забезпечення прийнятного рівня комфорту при розробці й використанні системи.

Це графічні бібліотеки Imagemagick або GD, бібліотеки для роботи з XML, бібліотека компресії Zlib. Тому необхідно з'ясовувати які модулі використовуються крім них. Чим таких модулів більше, тем складніше знайти підходящий хостинг для CMS, установити його й обслуговувати надалі. Потрібно відзначити, що хостери або забороняють установлювати додаткові модулі самостійно, або дозволяють це робити дуже неохоче й з обмеженнями.

Власник сайту

З погляду власника існують наступні етапи життєвого циклу сайту компанії:

 • 1. Розробка сайту або впровадження CMS на існуючий сайт;
 • 2. Установка на хостинг (розгортання);
 • 3. Підтримка готового сайту;
 • 4. Модифікація сайту.

Основними параметрами вибору CMS для власника сайту є:
ступінь залежності від розроблювачів у майбутньому, складність технічної підтримки системи, можливість захисту інформації, вартість відновлень і інформаційної підтримки.

Це досить просто з'ясувати за допомогою наступної серії питань:

Адміністратор сайту

З погляду адміністратора сайту система керування повинна бути зручною й дозволяти редагувати на сайті все, що необхідно редагувати без звертання до розроблювачів сайту.

Зручність інтерфейсу адміністрування найпростіше оцінити, попрацювавши з CMS (у режимі наповнення інформацією) близько напівгодини. На практиці витратити таку кількість часу на кожну досліджувану систему майже неможливо, тому спробуємо формалізувати поняття «зручність роботи» з позиції адміністратора типового інтернет-ресурсу:

 Інтерфейс повинен дозволяти максимально просто управляти структурою меню й інших навігаційних елементів (структурою каталогу, «хлібними крихтами» і т.п.), а також переходити від редагування однієї сторінки до іншої. Зручність виміряється кількістю дій (кличів мишею, якщо зовсім спрощувати).

 CMS повинна запам'ятовувати останній стан усіх відкритих деревоподібних структур і діалогів із закладками. Редактор сторінок повинен підтримувати автоматичне чищення тегів при вставці з Msword або Excel.

  Скрізь, де потрібна вставка посилань, повинна бути можливість крім ручного введення адреси сторінки використовувати вибір сторінки зі структури сайту або файлу з бібліотеки.

Інтерфейс повинен бути простий і зрозумілий. Усі ці аспекти були враховані при розробці AVE CMS. Користувачі сайту й пошукові системи З погляду користувачів сайту й пошукових систем CMS повинна формувати HTML сторінки, які будуть коректно сприйматися браузерами й пошуковими роботами.

По великому рахунку досить з'ясувати наступні моменти:

 Чи формує CMS заголовки-відповіді із вказівкою правильної довжини (content-length) і дати модифікації сторінки (last-modified)?

 Чи дозволяє CMS браузерам користувачів кешувати стильові таблиці, що підключаються (CSS файли) і javascript-сценарії?

Це значно зменшує кількість запитів до сервера, підвищує продуктивність CMS у цілому. Якщо ці вимоги виконані, проблем з експлуатацією системи керування швидше за все не виникне.

Висновок

Останнім критерієм при виборі системи повинна стати, природно, ціна. Сукупні витрати звичайно вважаються як витрати на сам продукт (або ліцензію на його використання), вартість впровадження продукту, витрати на підтримку протягом 2 років і очікувані витрати на модифікацію сайту розроблювачами.

 • Скільки часу займає розгортання сайту на хостинг-майданчику?
 • Кращий варіант - до 30 хвилин, досягається за допомогою автоматизованих засобів розгортання, які компанія-виробник CMS повинна мати у своєму арсеналі.
 • - Установка AVE CMS займає не більш 5 хвилин.
 • Чи можливо створення локальної копії сайту на одному з офісних серверів або робочих станцій для запобігання втрати даних з основного сайту?
 • - В AVE CMS ви можете створити резервну копію всієї інформації із БД в 1 клич!
 • Чи потрібно для обслуговування сайту щось крім інтерфейсу адміністрування й/або FTP доступу?
 • Якщо так, це накладає додаткові обмеження на кваліфікацію обслуговуючого персоналу й веде до збільшення вартості підтримки.
 • - Для обслуговування сайту на основі AVE CMS досить базових знань MS Word і загальних принципів роботи в мережі Інтернет.
 • Чи можливо доробити сайт у плані функціональності (наприклад, вмонтувати ще одну новинну стрічку, додати форум і т.п.)?
 • - Без проблем
 • Чи можливе завантаження резервної копії на локальний диск і зворотня операція з інтерфейсу адміністрування?
 • - Звичайно!
 • Чи поставлена система редагування матеріалів функцією повернення до попередньої збереженої версії для захисту від людських помилок?
 • - В AVE CMS ця функція є!
можливо Вас зацікавить
 
 • Twitter
 • facebook
 • logo-google+
 • logo_vkontakte
BMW M1 Hood

Дзвоніть мені:
+38 05 0508 9430
+38 09 7208 9430

  або Ви можете надіслати через email : info@web-site.rv.ua